Avropa Liqasında III təsnifat mərhələsinin ilk oyunlarına yekun vurulacaq

Türkiyənin "Beşiktaş" və "Başakşehir" klubları da ilk oyunlarını keçirəcəklər

Bakı, Gülnarə Quliyeva, , İnteraz - 09 Avqust 2018, 08:50

Bu gün UEFA Avropa Liqasında III təsnifat mərhələsinin ilk oyunlarına yekun vurulacaq.

 

InterAz xəbər verir ki, ikinci oyun günündə 35 qarşılaşma baş tutacaq. Türkiyənin "Beşiktaş" və "Başakşehir" klubları da ilk oyunlarını keçirəcəklər.

 

Hər iki komandanın oyunu doğma meydanda təşkil olunacaq. "Beşiktaş" Avstriyanın LASK, "Başakşehir" isə İngiltərənin "Bernli" klubu ilə üz-üzə gələcək.

 

Bu gün həmçinin "Qarabağ"ın potensial rəqibləri də münasibətlərinə aydınlıq gətirəcək. Ağdam təmsilçisi Çempionlar Liqasının III təsnifat mərhələsində BATE səddini keçə bilməsə, Avropa Liqasının pley-off mərhələsində “Şerif” (Moldova) – “Valyur” (İslandiya) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq.

 

Avropa Liqası

 

III təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

 

7 avqust

 

“Pyunik” (Ermənistan) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - 0:0

  

8 avqust

 

18:00. UFA (Rusiya) – “Proqres” (Lüksemburq)

 

20:00. “Spartak” (Latviya) – “Suduva” (Litva)

 

20:00. “Alaşkert” (Ermənistan) – ÇFR (Rumıniya)

 

20:00. “Hapoel” (Hayfa, İsrail) – “Atalanta” (İtaliya)

 

20:30. “Leyptsiq” (Almaniya) – “Universitatya” (Rumıniya)

 

21:00. “Mariupol” (Ukrayna) – “Bordo” (Fransa)

 

21:00. “Siqma” (Çexiya) – “Kayrat” (Qazaxıstan)

 

21:00.“Dinamo” (Minsk, Belarus) – “Zenit” (Rusiya)

 

21:00. “Şturm” (Avsriya) – AEK (Kipr)

 

21:00. “Trençin” (Slovakiya) – “Feyenoord” (Hollandiya)

 

21:00. “Ludoqorets” (Bolqarıstan) – “Zrinski” (Bosniya və Herseqovina)

 

21:00. “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) – APOEL (Kipr)

 

21:00. “Torpedo” (Gürcüstan) – “Kukesi” (Albaniya)

 

21:00. “Şerif” (Moldova) – “Valyur” (İslandiya)

 

21:00. “Apollon” (Kipr) – “Dinamo” (Brest, Belarus)

 

21:20. “Yagelloniya” (Polşa) – “Gent” (Belçika)

 

21:45. “Norşellann” (Danimarka) – “Partizan” (Serbiya)

 

21:45. MOİK (Bolqarıstan) – “Kopenhagen” (Danimarka)

 

22:00. “Vitess” (Hollandiya) – “Bazel” (İsveçrə)

 

22:00. “Genk” (Belçika) – “Lex” (Polşa)

 

22:00. “Olimpiakos” (Yunanıstan) – Lütsern (İsveçrə)

 

22:00. “Olimpiya” (Sloveniya) – HİK (Finlandiya)

 

22:00. “Beşiktaş” (Türkiyə) – LASK (Avstriya)

 

22:00. “Başakşehir” (Türkiyə) – “Bernli” (İngiltərə)

 

23:30. “Zarya” (Ukrayna) – “Braqa” (Portuqaliya)

 

22:45. “Hibernian” (Şotlandiya) – Mölde (Norveç)

 

22:45. “Spartak” (Serbiya) – “Bröndbü” (Danimarka)

 

22:45. “Sarsporq” (Norveç) – “Rieka” (Xorvatiya)

 

22:45. “Reyncers” (“Şotlandiya”) – “Maribor” (Sloveniya)

 

22:45. “Kork Siti” (İrlandiya) – “Rusenborq” (Norveç)

 

22:45. TNS (Uels) – Müdtyullann (Danimarka)

 

22:45. “Hayduk” (Xorvatiya) – “Styaua” (Rumıniya)

 

23:00. “Legiya” (Polşa) – “Düdelanj” (Lüksemburq)

 

23:05. “Slovan” (Slovakiya) – “Rapid” (Avstriya)

 

23:45. “Sevilya” (İspaniya) – “Jalgiris” (Litva)