"Qarabağ"la "Qəbələ" Avroliqada növbəti oyunlarına çıxır

Avroliqada 24 oyun baş tutacaq

Bakı, Vüsal Süleymanov, İnteraz - 24 Noyabr 2016, 14:18

Bu gün Avropa Liqasında V turun oyunları keçiriləcək. 

İnterAz-ın məlumatına görə, qitənin müxtəlif yaşıl meydanlarında 24 qarşılaşma oynanılacaq. 

Azərbaycanlı futbolsevərlər üçün daha çox “Qarabağ” və “Qəbələ”nin yer aldığı qruplardakı görüşlər maraq doğurur. 

Xüsusən də Ağdam klubunun oyunu səbirsizliklə gözlənilir. Çünki Qurban Qurbanovun komandası bu gün Azərbaycan futbolunda yeni tarix yaza bilər. Çempionumuz Liberetsdə qələbə qazansa, 1/16 finala vəsiqəni sona 1 tur qalmış təmin edəcək. 

İ qrupunda keçiriləcək “Şalke” - “Nitsa” matçını isə FIFA referimiz Əliyar Ağayev idarə edəcək.

Avropa Liqası

V tur

24 noyabr

A qrupu

20:00. “Fənərbaxça” (Türkiyə) - “Zorya” (Ukrayna)

00:05. “Mançester Yunayted” (İngiltərə) - “Feyenord” (Hollandiya) 

1.

Fənərbaxça

4

2

1

1

5:6

7

2.

Feyenord

4

2

1

1

3:2

7

3.

Mançester Yunayted

4

2

0

2

6:4

6

4.

Zorya

4

0

2

2

2:4

2


B qrupu

20:00. “Astana” (Qazaxıstan) - APOEL (Kipr)

00:05. “Olimpiakos” (Yunanıstan) - “Yanq Boyz” (İsveçrə)  

1.

APOEL

4

3

0

1

5:4

9

2.

Olimpiakos 

4

2

1

1

6:3

7

3.

Yanq Boyz

4

1

1

2

3:3

4

4.

Astana

4

0

2

2

3:7

2


C qrupu

20:00. “Qəbələ” (Azərbaycan) - “Anderlext” (Belçika)

00:05. “Sent-Etyen” (Fransa) - “Maynts” (Almaniya) 

1.

St Etienne

4

2

2

0

5:3

8

2.

Anderlecht

4

2

2

0

11:4

8

3.

1. FSV Mainz 05

4

1

2

1

6:10

5

4.

Gabala

4

0

0

4

4:9

0

D qrupu

20:00. “Zenit” (Rusiya) - “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail)

00:05. “Dandalk” (İrlandiya) - “AZ Alkmaar” (Hollandiya) 

1.

Zenit Petersburg 

4

4

0

0

13:5

12

2.

Dundalk

4

1

1

2

4:5

4

3.

Maccabi Tel Aviv

4

1

1

2

5:6

4

4.

AZ Alkmaar

4

0

2

2

2:8

2

E qrupu

00:05. “Roma” (İtaliya) - “Viktoriya Plzen” (Çexiya)

00:05. “Austria” (Avstriya) - “Astra” (Rumıniya) 
 

1.

AS Roma

4

2

2

0

12:6

8

2.

Austria Vienna

4

1

2

1

8:9

5

3.

Astra

4

1

1

2

5:9

4

4.

Plzen

4

0

3

1

3:4

3

F qrupu

00:05. “Atletik” (İspaniya) - “Sassuolo” (İtaliya)

00:05. “Genk” (Belçika) - “Rapid” (Avstriya) 

1.

Genk

4

2

0

2

10:9

6

2.

Ath Bilbao

4

2

0

2

6:8

6

3.

Rapid Vienna

4

1

2

1

6:6

5

4.

Sassuolo

4

1

2

1

7:6

5

G qrupu

22:00. “Ayaks” (Hollandiya) - “Panatinaikos” (Yunanıstan)

22:00. “Selta” (İspaniya) - “Standard” (Belçika) 

1.

Ajax 

4

3

1

0

8:5

10

2.

St. Liege

4

1

2

1

6:4

5

3.

Celta Vigo

4

1

2

1

7:6

5

4.

Panathinaikos

4

0

1

3

3:9

1


H qrupu

22:00. “Şaxtyor” (Ukrayna) - “Konyaspor” (Türkiyə)

22:00. “Gent” (Belçika) - “Braqa” (Portuqaliya)  

1.

Shakhtar Donetsk 

4

4

0

0

13:3

12

2.

Braga

4

1

2

1

5:5

5

3.

Gent

4

1

1

2

6:11

4

4.

Konyaspor

4

0

1

3

2:7

1


İ qrupu

22:00. “Şalke” (Almaniya) - “Nitsa” (Fransa)

22:00. “Krasnodar” (Rusiya) - “Zalsburq” (Avstriya) 

1.

Schalke 

4

4

0

0

7:1

12

2.

Krasnodar

4

2

0

2

6:5

6

3.

Salzburg

4

1

0

3

3:5

3

4.

Nice

4

1

0

3

3:8

3

J qrupu

22:00. “Slovan” (Çexiya) - “Qarabağ” (Azərbaycan)

22:00. “Fiorentina” (İtaliya) - PAOK (Yunanıstan) 

1.

Fiorentina

4

3

1

0

11:2

10

2.

Qarabag

4

2

1

1

6:7

7

3.

PAOK

4

1

1

2

2:4

4

4.

Liberec

4

0

1

3

4:10

1


J qrupu

22:00. “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) - “İnter” (İtaliya)

22:00. “Sparta” (Çexiya) - “Sautgempton” (İngiltərə) 

1.

Sparta Prague

4

3

0

1

6:4

9

2.

Southampton

4

2

1

1

5:2

7

3.

H. Beer Sheva

4

1

1

2

2:3

4

4.

Inter

4

1

0

3

3:7

3


L qrupu

22:00. “Styaua” (Rumıniya) - “Osmanlıspor” (Türkiyə)

22:00. “Sürix” (İsveçrə) - “Vilyareal” (İspaniya)