Avropa Liqasında V tur başa çatıb

Təmsilçilərimiz məğlub olub

Bakı, Vüsal Süleymanov, İnteraz - 25 Noyabr 2016, 13:07

Avropa Liqasında V turun oyunları keçirilib.

İnterAz-ın məlumatına görə, 12 qrupda baş tutan 24 qarşılaşmadan sonra bəzi klubların taleyinə aydınlıq gəlib.

Azərbaycan təmsilçilərindən “Qəbələ” hələ IV turdan sonra 1/16 final ümidi ilə vidalaşmışdısa, “Qarabağ” şansını son tura saxlayıb.

9 komanda isə növbəti mərhələyə vəsiqəni təmin edib. Bununla, 32 komanda sırasına düşəcək 14 klub bəlli olub.

Çempionlar Liqasında 3-cü yeri tutan “Borussiya” (M, Almaniya) və Avropa Liqasının 13 xoşbəxti gələn il mübarizəni davam etdirəcək. Bu 13 komandadan 6-sı 1-ci yeri təmin edib. “Ayaks”, “Roma”, “Şaxtyor”, “Şalke”, “Sparta” və “Zenit” qalib kimi qrup mərhələsini tamamlayacaq.

Onlardan başqa, “Anderlext”, APOEL, “Atletik”, “Genk”, “Krasnodar”, “Olimpiakos” və “Sent-Etyen” adını 1/16 finala yazdırıb.

Daha 22 komanda şanslarını qoruyursa, 14 klub üçün son tur formaldı. Bunlar “Astana”, “Qəbələ”, “İnter”, “Konyaspor”,  “Maynts”, “Nitsa”, “Panatinaikos”, “Rapid”, “Zalsburq”, “Sassuolo”, “Viktoriya”, “Yanq Boyz” və “Zarya”dı.

Avropa Liqası, qrup mərhələsi

V tur, 24 noyabr

A qrupu

“Fənərbaxça” (Türkiyə) – “Zarya” (Ukrayna) - 2:0
Qollar: Stok, 59, Kyaer, 67

“Mançester Yunayted” (İngiltərə) – “Feyenoord” (Hollandiya) - 4:0
Qollar: Runi, 35, Mata, 69, Cons, 75-avtoqol.,Linqard, 90+2

 

1

“Fənərbaxça” (Türkiyə)

5

3

1

1

7-6

10

2

“Mançester Yunayted” (İngiltərə)

5

3

0

2

10-4

9

3

“Feyenoord” (Hollandiya)

5

2

1

2

3-6

7

4

“Zarya” (Ukrayna)

5

0

2

3

2-6

2

 

B qrupu

“Astana” (Qazaxıstan) - APOEL (Kipr) - 2:1
Qollar: Aniçiç, 59, Despotoviç, 83 - Efrem, 31

“Olimpiakos” (Yunanıstan) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 1:1
Qollar: Fortunis, 48 - Hoarau, 58

 

1

APOEL (Kipr)

5

3

0

2

6-6

9

2

“Olimpiakos” (Yunanıstan)

5

2

2

1

7-4

8

3

“Yanq Boyz” (İsveçrə)

5

1

2

2

4-4

5

4

“Astana” (Qazaxıstan)

5

1

2

2

5-8

5

 

C qrupu

“Qəbələ” (Azərbaycan) – “Anderlext” (Belçika) - 1:3
Qollar: Rikardinyo, 15-pen. - Yuri Tilemans, 11, Bruno, 90, Teodorçik, 90+4

“Sent-Etyen” (Fransa) – “Maynts” (Almaniya) - 0:0

 

1

“Anderlext” (Belçika)

5

3

2

0

14-5

11

2

“Sent-Etyen” (Fransa)

5

2

3

0

5-3

9

3

“Maynts” (Almaniya

5

1

3

1

6-10

6

4

“Qəbələ” (Azərbaycan)

5

0

0

5

5-12

0

 

D qrupu

“Zenit” (Rusiya) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - 2:0
Qollar: Kokorin, 44, Kerjakov, 90+1

“Dandalk” (İrlandiya) – “Alkmaar” (Hollandiya) - 0:1
Qol: Veqhorst, 9

 

1

“Zenit” (Rusiya)

5

5

0

0

15-5

15

2

“Alkmaar” (Hollandiya)

5

1

2

2

3-8

5

3

“Dandalk” (İrlandiya)

5

1

1

3

4-6

4

4

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail)

5

1

1

3

5-8

4

 

E qrupu

“Roma” (İtaliya) – “Viktoriya” (Çexiya) - 4:1
Qollar: Dzeko, 12; 61; 88, Perotti, 81 - Zeman, 19

“Austriya” (Avstriya) – “Astra” (Rumıniya) - 1:2
Qollar: Rotpuller, 58 - Florea, 79, Budesku, 88-pen.

 

1

 “Roma” (İtaliya)

5

3

2

0

16-7

11

2

 “Astra” (Rumıniya)

5

2

1

2

7-10

7

3

 “Austriya” (Avstriya)

5

1

2

2

9-11

5

4

 “Viktoriya” (Çexiya)

5

0

3

2

4-8

3

 

F qrupu

“Atletik” (İspaniya) – “Sassuolo” (İtaliya) - 3:2
Qollar: Raul Qarsiya, 10, Aduris, 59, Lekue, 79 - Balenziaqa, 2-avtoqol, Raqusa, 83

“Genk” (Belçika) – “Rapid” (Avstriya) - 1:0
Qol: Karelis, 11

 

1

 “Genk” (Belçika)

5

3

0

2

11-9

9

2

 “Atletik” (İspaniya)

5

3

0

2

9-10

9

3

 “Rapid” (Avstriya)

5

1

2

2

6-7

5

4

 “Sassuolo” (İtaliya)

5

1

2

2

9-9

5

 

G qrupu

“Ayaks” (Hollandiya) – “Panatinaikos” (Yunanıstan) - 2:0
Qollar: Şön, 40, Tete, 50

“Selta” (İspaniya) – “Standard” (Belçika) - 1:1
Qollar: Yaqo Aspas, 8 - Laifis, 81

 

1

“Ayaks” (Hollandiya)

5

4

1

0

10-5

13

2

“Standard” (Belçika)

5

1

3

1

7-5

6

3

“Selta” (İspaniya)

5

1

3

1

8-7

6

4

“Panatinaikos” (Yunanıstan)

5

0

1

4

3-11

1

 

H qrupu

“Gent” (Belçika) – “Braqa” (Portuqaliya) - 2:2
Qollar: Kulibali, 31, Miiçeviç, 39 - Stoilykoviç, 14, Ahmed Hassan, 36

“Şaxtyor” (Ukrayna) – “Konyaspor” (Türkiyə) - 4:0
Qollar: Bardakçı, 11-avtoqol, Dentinyo, 36, Eduardo, 67, Bernard, 74

 

1

“Şaxtyor” (Ukrayna)

5

5

0

0

17-3

15

2

“Braqa” (Portuqaliya)

5

1

3

1

7-7

6

3

“Gent” (Belçika)

5

1

2

2

8-13

5

4

“Konyaspor” (Türkiyə

5

0

1

4

2-11

1

 

İ qrupu

“Krasnodar” (Rusiya) – “Zalsburq” (Avstriya) - 1:1
Qollar: Smolov, 84 - Dabbur, 37

“Şalke” (Almaniya) – “Nitsa” (Fransa) - 2:0
Qollar: Konoplyanka, 14, Aoqo, 81-pen.

 

1

 “Şalke” (Almaniya)

5

5

0

0

9-1

15

2

 “Krasnodar” (Rusiya)

5

2

1

2

7-6

7

3

 “Zalsburq” (Avstriya)

5

1

1

3

4-6

4

4

 “Nitsa” (Fransa)

5

1

0

4

3-10

3

 

J qrupu

“Slovan” (Çexiya) – “Qarabağ” (Azərbaycan) - 3:0
Qollar: Vuç, 11, Komliçenko, 57; 62

“Fiorentina” (İtaliya) – PAOK (Yunanıstan) - 2:3
Qollar: Bernardeski, 33, Babakar, 50 - Şakov, 5, Calma Kampos, 26, Rodriqes, 90+3

 

1

“Fiorentina” (İtaliya)

5

3

1

1

13-5

10

2

“Qarabağ” (Azərbaycan)

5

2

1

2

6-10

7

3

PAOK (Yunanıstan)

5

2

1

2

5-6

7

4

“Slovan” (Çexiya)

5

1

1

3

7-10

4

 

K qrupu

“Hapoel” (Beyer-Şeva, İsrail) – “İnter” (İtaliya) - 3:2
Qollar: Maranyao, 58, Nvakaeme, 70-pen., Sahar, 90+3 - İkardi, 13, Brozoviç, 25

“Sparta” (Çexiya) – “Sauthempton” (İngiltərə) - 1:0
Qol: Kosta, 11

 

1

“Sparta” (Çexiya)

5

4

0

1

7-4

12

2

“Sauthempton” (İngiltərə)

5

2

1

2

5-3

7

3

“Hapoel” (Beyer-Şeva, İsrail)

5

2

1

2

5-5

7

4

“İnter” (İtaliya)

5

1

0

4

5-10

3


L qrupu

“Sürix” (İsveçrə) – “Vilyarreal” (İspaniya) - 1:1
Qollar: Rodriqes, 87-pen. - Bruno Soriano, 14

“Styaua” (Rumıniya) – “Osmanlıspor” (Türkiyə) - 2:1
Qollar: Qoluboviç, 68, Tamaş 87 - Ndiaye, 30

 

1

 “Osmanlıspor” (Türkiyə)

5

2

1

2

8-7

7

2

 “Vilyarreal” (İspaniya)

5

1

3

1

7-7

6

3

“Sürix” (İsveçrə)

5

1

3

1

5-5

6

4

 “Styaua” (Rumıniya)

5

1

3

1

4-5

6